A Csináld magad! mozgalom a reneszánszát éli, és egyre többen döntenek úgy, hogy a felújítási munkálatoknak maguk állnak neki. Ilyen munka a csempézés és a járólapozás is melyet akár mi is el tudunk végezni, persze, ehhez megfelelő eszközökre is szükség van.
Manapság egyre nehezebb megbízható szakembert találni a különböző felújítási munkálatokhoz. Emiatt pedig sokan döntenek úgy, hogy a saját kezükbe veszik a dolgokat, és inkább maguk csinálják meg az egyszerűbb feladatokat.
A burkolás például ilyen. A járólap lerakása az aljzatra, vagy a csempe felhelyezése a falra nem annyira bonyolult feladat, és ha van egy kis kézügyességünk, és persze nem először végzünk munkákat a ház körül, akkor akár mi magunk is meg tudjuk csinálni. Ma már rengeteg információ található meg a neten ezzel kapcsolatban, melyek lépésről lépésre végigvezetnek minket a folyamaton.
Amire viszont feltétlen szükség van egy kis tudás mellett, az a professzionális eszközök és szerszámok, hiszen ezek nélkül biztos, hogy nem fog sikerülni a feladat. De milyen eszközökre is lesz szükségünk, ha burkolási munkákat akarunk végezni otthon?
Milyen eszközöket szerezzünk be a burkoláshoz?
Mielőtt belevágnánk a munkálatokba, rendkívül fontos, hogy pár szükséges eszközt beszerezzünk. Rengeteg hasznos eszköz van, melyek segítségünkre lesznek, és kezdőként is könnyen boldogulhatunk majd velük.
Először is szükség lesz egy fogazott glettelőre, mely rendkívül lényeges szerszám, de a csapózsinórra, kalapácsra, csípőfogóra, kőműveskanálra, fúróra és a csatlakoztatható keverőlapátra is szükség lesz.
Ezeken túl jó ha van otthon gyémánt lyukfúró, vödör, csempevágó, fugakereszt, és sarokcsiszoló, de tiszta rongy, szivacs, vízmérték, alumíniumléc sem árt, ha van otthon.
Fontos eszköz még a lapszintező, a csapózsinór helyett pedig használhatunk lézeres szintezőt, de szögmérő vonalzót is. Persze a lézeres szintezők viszonylag drágák, és főleg azoknak javasolják, akik szakmaszinten érdeklődnek a burkolás iránt.