Sokan vacillálnak, hogy mi lenne a jó megoldás az otthonukba, a redőny vagy a reluxa. A legalapvetőbb funkciókat tekintve a redőnynek és a reluxának ugyanaz a feladata, az árnyékolás, de a reluxa elemei között könnyebben átjön a napfény, mint egy teljesen leengedett redőnynél.
A reluxa fő funkciója az árnyékoláson túl maga a díszítés, hiszen a színes, esetenként mintás darabok segítségével igazán különleges hatást tudunk elérni. Az olyan helyekre, ahová nehézkes a redőny felszerelése (pl. tetőtéri ablakok) ideális lehet, de a többi helyre inkább próbáljunk meg redőnyt vásárolni, még ha drágább is.
Miért? A redőny télen is és nyáron is kiváló szolgálatot tesz az otthonunkban. Nyáron, leengedve kevesebb napfény és meleg ömlik be a szobába, általa még a legforróbb helyeken is pár fokkal hűsebb van, mintha egyáltalán nem is létezne. Ugyanakkor nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy a redőny télen is kiváló, a hideg napokon leengedve bent tarthatjuk a meleget az otthonunkban.

Miért? A redőny télen is és nyáron is kiváló szolgálatot tesz az otthonunkban. Nyáron, leengedve kevesebb napfény és meleg ömlik be a szobába, általa még a legforróbb helyeken is pár fokkal hűsebb van, mintha egyáltalán nem is létezne
Amennyiben a nyílászárók is rendben működnek, sok plusz fokot tarthatunk meg magunknak a téli időszak során. Erre a reluxa gyakorlatilag képtelen, hiszen ugyan árnyékol és díszít, de mivel beltéri, erre nem is számíthatunk. A redőny teljes sötétítésre képes, míg a reluxa pusztán csak árnyékol, eredetileg is erre fejlesztették ki.
A napos oldalra, az emeleti ablakokra mindenképpen a redőny vásárlása a legjobb megoldás, még akkor is, ha inkább a reluxát preferáljuk jobban, ugyanis a nyári nagy melegben egyszerűen elviselhetetlen lesz az idő nélküle. Mára már speciális, kifejezetten hőszigetelő redőnyök is kaphatóak, amelyeknek még jobb a hatékonysága. Emellett automatizálhatóak, ami a reluxák esetében (még?) nem lehetséges.
Forrás: www.muanyagnyilaszaroarak.hu