Baranya megye megyeszékhelye Pécs, ami igen vonzó turisztikai központ mind a magyarok, mind a külföldiek számára. A megyeszékhelyen túl még több más, vonzó település található a megyében, például Villány. Pihenni vágyók, borkedvelők számára ideális úti cél lehet ez a horvát határtól nem messze található település.
Villány a megyeszékhelytől délre, szinte közvetlenül a horvát határ mellett terül el a Siklósi kistérségben. A település jogállása szerint város, és 2010-es adatok szerint közel 2500-an lakják. A Villányi-hegység mellett található település létezését bronzkori leletek tanúsítják. A török uralom ideje alatt Villány elpusztult, később szlávokat és rácokat telepítettek a földre. A huszadik század közepén a településhez csatolták Virágos községet.
Villányban nagyon fontos szerephez jutott a szőlőművelés, az itteni boroknak igazán jó hírük van. A villányi borvidék nagyon vonzó hely, az ide látogató turisták miatt a helyi szálláslehetőségek is egyre bővülnek. A villányiak a tatárdúlás idején a várak mellett művelték a szőlőt, és még a település elpusztulása sem tette tönkre szőlőtermesztést, továbbra is folyt a munka abban az időben. A betelepült szlávok és rácok magukkal hozták a kadarka (vagyis kék szőlő) fajtájú szőlőt, és egy különleges technológiát, mely a héjon erjesztéses borkészítés.
A villányi borok egyre nagyobb népszerűségnek tettek szert, az 1912-es évben még pezsgőgyár is épült. A városban elsősorban a vörösborok készítése a legjellemzőbb.
A városban található a Teleki Pince és Bormúzeum, nevezetessége a villányi borfesztivál és a Siklós-Villány borút. Azok számára, akik hazánk tájait szeretnék megismerni, Villány mindenképpen ideális úti cél lehet. Akik pedig nagy borkedvelők, azok számára kihagyhatatlan a villányi borkóstolás.