Míg régen szinte csak a kiváltságosok engedhették meg maguknak, hogy szaunát építtessenek be az otthonukba, ma már egyre többen döntenek a házi szauna mellett. Sok embert kényelmetlenül érint, hogy idegenekkel kell izzadnia egy légtérben, és inkább elmennek nagyon messzi szaunákhoz, csak, hogy egyedül lehessenek.
Emellett van, akinek nincs a szomszédságában szauna, így vagy kocsival kell odamennie, vagy tömegközlekedéssel, gyalog. Ezek mind-mind pénzbe kerülnek, nem is beszélve a jegyárról, mert ugye a szaunázás sincs ingyen.
Akik szeretnének megszabadulni ezektől a problémáktól, és stressztől mentesen élvezni az izzadást magányosan vagy barátokkal, akkor, amikor csak jól esik, azok számára a beépíttetés vagy a kültéri szauna a legjobb megoldás.

Ha szaunázni megy, ügyeljen a biztonságra és az alapvető szabályok betartására!
Szauna tulajdonképpen lehet a padláson, a pincében, de a fürdőszoba mellett is. Sőt, kültéri helyiségként is meg lehet építtetni, ha nagy kertes házban élünk. Akár egészen kicsi is lehet a szaunánk, de személyenként legalább 1-1,5 m2-rel mindenképpen számolni kell. Érdemes egyszerre több embernek, családnak, barátnak használni egy időben. Soha nem árt, ha nem vagyunk egyedül, bármi történhet, ami miatt segítséget kell kérnünk.
A legtöbben nem a lakásban képzelik a szaunájukat, hanem kis kerti helyiségnek. Kültéri szaunánál érdemes napelemes vízmelegítőben gondolkodni, és ellenőrizni, hogy a fa burkolat környezetbarát, természetes-e. A meleg könnyen elillanhat, ezért fontos, hogy a szauna falai megfelelő vastagsággal rendelkezzenek, különösen a fürdőrésznél. A mennyezet ne legyen túlságosan magas, az ablakok kicsik és duplák legyenek. A bejárat se legyen magas, és lehetőleg kifelé nyíljon, így könnyen elhagyható a helyiség, ha esetleg bármi probléma miatt hamar távozni kellene.
A szaunázás egy igen egészséges tevékenység, emellett jó családi, baráti tevékenység is, de nem szabad túlzásokba esni, elég heti egy-két alkalommal használni.