Mielőtt még valaki belevágna az internetes kereskedelembe, el kell tűnődnie azon, hogy milyen webáruházat is szeretne. Az egyik legfontosabb döntés az, hogy béreljük-e a shopot, vagy megvásároljuk-e készen. Mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai is, lássuk, hogy kinek melyik való!
Ha megvásárolunk egy webshopot, az azt jelenti, hogy kapunk egy kész rendszert, olyan designnal, amilyennel csak szeretnénk, igazából semmi más nem hiányzik csupán, csak, hogy feltöltsük a termékeket, és már indulhat is az értékesítés. A két legnagyobb hátránya ennek, hogy így nem olcsó, hiszen nekünk dolgunk nincsen, mindent megcsinálnak nekünk, egyedül a termékfeltöltést kell elvégezni. A másik hátránya, hogyha nem kapunk követést, akkor bizony a legújabb frissítések, újdonságok nem fognak belekerülni a rendszerbe. Ha van egy ügyes informatikus a közelben, vagy ha nincs igényünk a folyamatos újításra, akkor tökéletes választás a saját shop, hiszen ez már a miénk, és senki el nem veheti tőlünk.

Webáruház lépésről lépésre: netkreativ.hu
A webáruház bérlésének is vannak előnyei és hátrányai is. Legnagyobb előnye, hogy kezdetben viszonylag kevés kiadással jár, ám sok a szöszmötölés vele, ugyanis a designtól a beállításokig mindent nekünk kell csinálni. Ha van erre idő, kapacitás és ember, akkor ezzel természetesen nem lesz probléma, mindenesetre sokkal macerásabb testre szabni a minta webáruházat, mintha kapnánk egy sajátot. Előny, hogy a bérelt shopba mindig megérkeznek a legújabb újítások és frissítések, így mindig naprakész lehet. Hátránya, hogy nulla forgalomnál, leállásnál, egyéb okok miatti fennakadásnál is ki kell fizetni a bérleti díjat, különben elveszik az egész munkánk.
Hogy melyik vállalkozónak vagy cégnek melyik való, azt az dönti el, hogy mire van igény. Aki innovációkra, olcsó fenntartásra vágyik, az béreljen, aki pedig saját, teljesen egyedi shopot szeretne a magáénak tudni, az kompletten vegye meg a rendszert.